antradienis, lapkričio 25, 2008

GALINGA TRADICIJA

Tuo laiku, kai dar nebuvo išleista knyga Anoniminiai alkoholikai, mes neturėjome savo pavadinimo. ... Nedidele balsų persvara buvo nutarta mūsų knygą pavadinti „Išeitis“. ... Vienas iš pirmųjų narių... surado dvylika knygų, kurios jau taip vadinosi. ...taigi priimtimiausiu pavadinimu tapo Anoniminiai alkoholikai. Taip atsirado pavadinimas mūsų patirčių knygai, mūsų sąjūdžiui ir, kaip dabar pradedame suprasti, taip gimė didžiulės dvasinės svarbos tradicija.

A.A. TRADITION: HOW IT DEVELOPED, P. 35-36.
[A.A. TRADICIJA: KAIP JI FORMAVOSI]

Nuo tos akimirkos, kai Bilas Akrone staigiai apsisprendė paskambinti vietoj to, kad nueitų į viešbučio barą, kaip dažnai Aukštesnioji jėga pasireiškė kritiniais mūsų istorijos tarpais! Pradžioje mažai kas nujautė, jei iš viso tikėjosi, kad anonimiškumo nuostata taps be galo svarbi. Gali atrodyti, kad net pasirenkant draugijos pavadinimą dalyvavo atsitiktinumas.
Dievui anonimiškumas taip pat nesvetimas – Jis dažnai pasireiškia žmonių reikaluose „sėkmės“, „atsitiktinumo“ ar „sutapimo“ pavidalu. Jei anonimiškumas kažkokiu būdu tapo visų mūsų tradicijų dvasiniu pamatu, tikriausiai mūsų vardu anonimiškai veikė Dievas.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

pirmadienis, lapkričio 24, 2008

IEŠKOKIME VISUR

Pasistenk suprasti, kur tie [tikintieji] žmonės yra teisūs, ir pasinaudok jų patarimais.

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 76

Netvirtinu, kad žinau visus atsakymus dėl dvasinių dalykų, kaip ir nesakau, kad žinau viską apie alkoholizmą. Ir kiti žmonės užsiima dvasiniais ieškojimais. Jei atvira širdimi klausausi, ką kalba kiti, galiu daug laimėti. Mano blaivybė labai praturtėja, o Vienuoliktojo žingsnio darbas yra vaisingesnis, jei skaitau literatūrą, praktikuoju man artimas krikščionių apeigas, daug gaunu ir iš kitų religinių šaltinių. Nuo pirmosios taurelės man padeda susilaikyti daugelis įvairių mokymų.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

ketvirtadienis, lapkričio 20, 2008

KLASIKINĖ MALDA

„Viešpatie, padaryk taip, kad aš būčiau Tavo taikos ir ramybės pasiuntinys, kad neščiau meilę ten, kur gyvuoja neapykanta; atlaidumą ten, kur vyrauja blogis; vienybę ten, kur yra nesantaika; tikėjimą ten, kur tebėra abejonės; tiesą ten, kur viešpatauja melas; viltį ten, kur yra nusivylimas; džiaugsmą ten, kur yra liūdesys; šviesą ten, kur tamsa. Viešpatie, padaryk, kad nebūčiau guodžiamas, bet guosčiau kitus; kad suprasčiau, o ne tikėčiausi supratimo; kad mylėčiau, o ne . Kitiems atleisdami, gauname atleidimą. Mirdami gimstame Amžinam gyvenimui. Amen.“

DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, psl. 97

Nežiūrint, kur esu savo dvasinio augimo kelyje. Šv. Pranciškaus malda padeda man užmegzti sąmoningą kontaktą su Dievu kaip aš Jį suprantu. Manau, kad vienas iš mano tikėjimo Dievu pranašumų yra tai, kad aš Jo ar Jos nesuprantu. Esu tikras tik tuo, kad jeigu aš ir toliau tobulinsiu savo sąmoningą ryšį, tai žinosiu Jo valią sau pačiam ir turėsiu stiprybės tą valią išpildyti.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

antradienis, lapkričio 18, 2008

PALENGVA DARYK, BET DARYK!

Reikalų atidėliojimas – iš tiesų tas pats tingėjimas, dviem žodžiais išreikštas.

<<<>>>

„Esu pastebėjęs, kad kai kas sugeba tvarkytis kai ką kartais atidėliodamas, bet retas žmogus sugeba gerai tvarkytis maištaudamas“.

<<<>>>

„Mums dažnai pavyksta pastatyti alkoholiką akis į akį su siaubingu pasirinkimu – „Mes, iš Anoniminių Alkoholikų, arba tai darome , arba mirštame“. Jeigu jis šią mintį įsisąmonins, tolesnis gėrimas jį tik dar labiau įtikins.

Kaip ne vienas alkoholikas yra pasakęs: „Man nebuvo kur dėtis. Turėjau apsispręsti – arba pas anoniminius alkoholikus, arba pas Abraomą. Ir štai aš čia, pas jus!”

Kaip tai mato Bilas A.A. gyvenimo būdas, Vilnius1999, psl. 322

pirmadienis, lapkričio 17, 2008

ĮŽENGIANT Į SAULĖS ŠVIESĄ

„Tačiau visų pirma mes norėsime saulės šviesos; niekas daugiau negali augti tamsoje. Meditacija yra mūsų žingsnis į saulę.“

As Bill sees it, psl. 10

Kartais manau, kad neturiu laiko maldai ir meditavimui, pamiršdamas, kad visada rasdavau laiko išgerti. Rasti laiko įmano viskam, jei tik pakankamai to noriu. Pradedant meldimosi ir meditavimo rutiną, gera mintis būtų skirti tam kažkiek laiko planingai. Iš ryto aš perskaitau puslapį iš mūsų bendrijos knygų, vakare eidamas gulti, sakau: „Ačiū Tau Dieve.“ Kai malda taps įpročiu, aš skirsiu tam daugiau laiko, net nepastebėdamas, kad tai sudaro mano tokią užimtą dieną. Jei turiu problemų melsdamasis, aš tik kartoju Dievo Tėvo maldą, nes ji tikrai apima viską. Tada aš pagalvojau apie visa, už ką galiu būti dėkingas, ir sakau padėkos žodžius.
Man nereikia užsidaryti tam, kad pasimelsčiau. Tai gali būti padaryta ir pilname žmonių kambaryje. Aš tik kuriam laikui įsivaizduojamai pasitraukiu. Su laiku aš suprasiu, kad žodžiai man nebereikalingi, nes Dievas girdi mano mintis tyloje.

KASDIENIAI APMĄSTYMAI, psl. 322

ketvirtadienis, spalio 23, 2008

KAIP GYVENTI

Gyvenk taip, kad netrukdytum kitiems ir būtum savimi patenkintas

trečiadienis, spalio 08, 2008

NESUVALDOMOS AISTROS

Kiekvieną kartą, kai žmogus neprotingai duoda savo aistroms valią kitų žmonių atžvilgiu, atsiranda nemalonumų. Jeigu žmogus vaikydamasis turto trypia savo kelyje pasitaikančius aplinkinius, jiems toks elgesys gali sukelti pykčio, pavydo ir keršto jausmus. Nevaržomas gašlumas sukelia panašias liūdnas pasekmes.

Pernelyg didelio dėmesio, globos ir meilės reikalavimas gali patiems globėjams sukelti tiktai arba norą užgniaužti, arba pasišlykštėjimą – tokius pat nesveikus jausmus, kaip ir juos sužadinę reikalavimai. Kai garbės troškimas tampa nesuvaldomas, tai jau nesvarbu, kur tai vyksta – ar sukirpimo ar siuvimo būrelyje, ar tarptautinėje konferencijoje, - kiti žmonės nuo to kenčia ir dažnai sukyla. Toks instinktų susidūrimas gali sukelti bet kokį atoveiksmį – nuo šaltos paniekos iki aršaus priešinimosi.

DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, psl. 44

antradienis, spalio 07, 2008

KIEKVIENAS YRA ASMENYBĖ

Yra vienų vienintelis tikras visų dvasinių patyrimų matas: „Iš jų vaisių juos atpažinsite“.

Štai kodėl manau, kad nereikėtų suabejoti nė vieno žmogaus dvasinio pokyčio tikrumu – ar jis žaibo greitumu pasikeitė, ar palaipsniui keičiasi. Neturėtume reikalauti sau kito žmogaus išskirtinio dvasinio patyrimo. Iš patirties atrodytų, kad kiekvienas gauna tai, kas pačiam naudingiausia.

<<<<<>>>>>

Visiškai vienodų žmonių nebūna, tad kiekvienas iš mūsų, vertindamas save [dorovės požiūriu] turės suvokti savos asmenybės trūkumus. Išsirinkęs tinkamus batus, kiekvienas žmogus turėtų jais apsiauti ir eiti per gyvenimą tvirtai tikėdamas, kad dabar žengia teisingu keliu.

1. GRAPEVINE, 1962, liepa
2. DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, psl. 48.

IŠ knygos „Kaip tai mato Bilas“ psl. 281

pirmadienis, spalio 06, 2008

DVASIŠKAI SVEIKI

Būdami dvasiškai sveiki, galime daryti daug visokių dalykų, kurių alkoholikai tariamai neturėtų daryti. Sakoma, kad mums nevalia eiti ten, kur alkoholio geriama; kad namuose privalome nelaikyti alkoholinių gėrimų; kad privalome vengti geriančių draugų, net filmų, kur rodomi gėrimo vaizdai; kad nevalia lankyti užeigas; kad užėjus pas draugus, jie turi butelius nuo mūsų paslėpti; kad privalome visai negalvoti apie alkoholį, kad niekas neturi mums apie jį išvis užsiminti. Mūsų patirtis rodo, kad visa tai nebūtina.

Su šiomis sąlygomis kasdien susiduriame. Alkoholikas, kuriam šios sąlygos pavojingos, dar mąsto kaip geriantis alkoholikas – jo dvasinė būsena dar ne tokia, kokia turėtų būti. Tokiu atveju vienintelė galimybė išlikti blaiviam – ledinė Grenlandijos sala, jeigu ten nepasisuks eskimas su degtinės buteliu ir vėl visko nesugadins!

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 88

penktadienis, spalio 03, 2008

MŪSŲ NAŠTA NEPALENGVĖS...

Žala, kurią kitam padarėme, turėtumėm norėti atitaisyti, nebent mūsų visiškas prisipažinimas rimtai pakenktų tam žmogui, kuriam norime atlyginti skriaudą. Arba – ir tai labai svarbu – tai galėtų pakenkti kitiems žmonėms. Pavyzdžiui, negalime užkrauti savo nesantuokinių ryšių naštos nieko neįtariantiems vyrui ar žmonai.

Mūsų našta nepalengvės, neatsakingai užkrovus ją ant kitų pečių.

<<<>>>

Atlygindami skriaudas, turėtume būti nuovokūs, atidūs, malonūs, kuklūs, tačiau nereikia mums nei keliaklupsčiauti, nei su žeme lygintis. Būdami Dievo vaikai, ant savo kojų stovime ir nešliaužiojame prieš nieką.

1. DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, P. 84, 85.
2. ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, P. 72

trečiadienis, spalio 01, 2008

KAD NETAPTUME PER DAUG PATENKINTI

Visai nesunku apleisti dvasinę veiksmo programą ir ilsėtis ant laurų. Jei taip atsitiktų, netrukus sulauktume nemalonumų – alkoholis yra subtilus priešas.

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 74

Kai man skauda, paprasčiausiai būnu arčiau draugų, kuriuos radau šioje programoje. Skausmą galima sumažinti – išeitį parodo A.A. Dvylika žingsnių. Bet kai jaučiuosi gerai ir mane lydi sėkmė, galiu tapti per daug patenkintas. Paprastai tariant, aptingstu ir tampu problema, o ne išeitimi. Turiu imtis veiksmo ir pasitikrinti: kas su manimi vyksta ir kur link einu? Save kasdien analizuojant paaiškėja, ką privalau keisti, kad atgaučiau dvasinę pusiausvyrą. Pripažinimas, kas dedasi manyje, Dievui ir kuriam nors kitam žmogui palaiko mano sąžiningumą ir nuolankumą.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

antradienis, rugsėjo 30, 2008

APSKRITIMAS IR TRIKAMPIS

Apskritimas simbolizuoja visą A.A. pasaulį, trikampis – tris A.A. Priesakus: Sveikimas, Vienybė, Tarnavimas. Nuostabiame naujame pasaulyje išsilaisvinome nuo fatališkos aistros.

A.A. Comes of Age, p. 139 [A.A. SUBESTA]

Tapęs A.A. gyvenimo dalimi, ėmiausi tarnauti, ir tada supratau, ką reiškia mūsų bendrijos emblema. Visų pirma-meilės ir tarnystės apskritimas su lygiakraščiu trikampiu jame, kurio pamatas reiškia mūsų Sveikimą per Dvylika žingsnių. Kitos dvi kraštinės atitinkamai reiškia Vienybę ir Tarnavimą. Visos trikampio kraštinės yra lygios. Darydamas pažangą A.A. draugijoje, pritaikiau šį simbolį sau. Aš esu apskritimas, o trikampio kraštinės reiškia tris mano asmenybės dalis: fizinę ir emocinę sveikatą bei dvasingumą, esantį simbolio pamatu. Visos trys dalys ir sudaro blaivų ir laimingą gyvenimą.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

pirmadienis, rugsėjo 29, 2008

VISIŠKAI VIENODI

Nuolatinis bendravimas vienų su kitais ir su naujokais yra šviesieji mūsų gyvenimo momentai.

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, p. 78

Į susirinkimą atėjo girtas, pertraukinėjo kalbančius, atsistojo ir nusivilko marškinius, svirduliavo pirmyn atgal pasiimti kavos, pareikalavo žodžio, galų gale, išvadinęs grupės sekretorių necenzūriniais žodžiais, išėjo. Buvau patenkintas, kad jis tada atėjo – aš dar sykį pamačiau, koks buvau anksčiau. Bet taip pat pamačiau, koks esu dabar ir koks galėčiau būti. Nebūtinai turiu būti girtas,- kartais noriu būti išskirtinis ar dėmesio centre. Dažnai jausdavausi įžeistas ir atsakydavau įžeidimu, jei į mane žiūrėdavo tik kaip į vieną iš daugelio. Kuo labiau tas girtas žmogus stengėsi parodyti, kad yra ypatingas, tuo geriau supratu, kad mes visiškai vienodi.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

penktadienis, rugsėjo 26, 2008

MŪSŲ VAIKAI

„Nustojusiam gerti alkoholikui gali būti sunkumų, atkuriant draugiškus santykius su savo vaikais,...Ilgainiui vaikai pamatys, kad tėtė jau yra kitoks žmogus. ...“

Anoniminiai alkoholikai, psl. 118

Kelyje į pasveikimą aš gavau dovaną, kurios negalima nusipirkti. Tai buvo atvirukas nuo mano sūnaus, besimokančio koledže. „Tėti, tu negali įsivaizduoti, kaip džiaugiuosi, kad viskas gerai. Su gimtadieniu, myliu tave. „ Sūnus man buvo man buvo sakęs, kad anksčiau jis mane mylėjo. O paskutinių Kalėdų atostogų metu verkdamas pasakė: „Tėti, aš myliu tave! Nejaugi nematai, ką tu sau darai?“ Aš nemačiau. Sukrėstas aš apsiverkiau, bet šį kartą, gavus sūnaus atviruką, tos ašaros buvo džiaugsmo, o ne nevilties ašaros.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

ketvirtadienis, rugsėjo 25, 2008

KAS IŠ TO PYKČIO?

Gerai išsiaiškink, kas tave veda ir kas trukdo eiti pirmyn, ir pasirink išminties kelią.

Kai supykstate, nekaltinkite savęs. Iš to mažai naudos. Pabandykime išsiaiškinti, kaip atsiranda pyktis. Įsivaizduokite, kad protas yra mūsų kūno – pastarąjį įsivaizduokite kaip automobilio važiuoklę – variklis, o pyktis variklio gedimas. Deja, apie automobilio variklį mes dažniausiai žinome daug daugiau negu apie savo protą. Pavyzdžiui, net nenutuokiame, kur yra proto įjungiklis/išjungiklis. Dėl to mūsų „variklis“ mintis generuoja ir dieną ir naktį, be pertraukos. Nerimas, įžeidumas ir pyktis suvartoja daug gyvybės energijos. Tai tas pats kas palikti variklį garaže veikianti tuščiąja eiga per visą naktį. Tada rytą, kai reikės važiuoti į darbą, teks automobilį stumti į pakalnę.
Mums reikia išmokti protą sulėtinti ir „išjungti“, kai važiuoti nereikia. Tuomet be reikalo neeikvosime gyvybingumo – kuro, be kurio neįmanoma pasiekti nė vieno norimo svarbaus gyvenimo tikslo.

EKNATH EASWARAN "PAMĄSTYMAI KIEKVIENAI DIENAI"

trečiadienis, rugsėjo 24, 2008

BUDRUMAS

„Amžinai pasikartojanti tiesa: sykį tapsi alkoholiku – visam laikui alkoholikas. Jei planuojame nustoti gėrę, neturime puoselėti vilties, kad kada nors būsime alkoholiui atsparūs.“

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 27-28

Šiandien aš esu alkoholikas. Rytoj tai bus nesvarbu. Mano alkoholizmas gyvena manyje ir gyvens amžinai. Privalau niekada nepamiršti, kad aš esu. Alkoholis tikrai mane nužudys, jei man nepavyks jo atpažinti ir pripažinti savo kasdienybėje. Aš žaidžiu ne tą žaidimą, kuriame pralaimėjimas reiškia laikiną atkritimą. Aš turiu reikalą su savo liga, kuri yra neišgydoma. Ją galima tik pripažinti ir būti budriam kiekvieną dieną.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

pirmadienis, rugsėjo 22, 2008

NEIŠSENKANTI GYSLA

„Išsilaisvinus iš begalinės eilės nusivylimų, mūsų džiaugsmui nebuvo ribų. Mes buvome, tarsi likęs be duonos kąsnio aukso ieškotojai, kirstuku staiga palietę aukso klodą. Tėvas jaučiasi užkliudęs kažką geriau nei auksas. Tai jis gali pradžioje nesuprasti, kad atkasė begalinį klodą, kuris teiks pelną tik tuomet, jeigu jis dirbs visą likusį savo gyvenimą ir viską, ką iškasa stengsis atiduoti veltui.“

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 113

Kai kalbuosi su naujai atėjusiu į A. A., mano praeitis žvelgia man tiesiai į veidą. Aš matau skausmą tose nevilties kupinose akyse, ištiesiu ranką, ir atsitinka stebuklas: aš tampu išgydytas! Mano problemos išnyksta, kai siekiu padėti jo virpančiai sielai.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

penktadienis, rugsėjo 19, 2008

PRIĖMIMAS

„Mes sutikome su tuo, kad dar likusiais savo pačių rezervais nugalėti alkoholio negalime, taigi mes priėmėme ir iš to išeinantį faktą, kad tik priklausymas nuo Aukštesniosios jėgos (arba tik mūsų A.A. grupė) gali atlikti šį ligi šiol neįmanomą darbą. Nuo tada, kai mes galėjome pilnai priimti šiuos faktus, prasidėjo mūsų išsilaisvinimas nuo vergavimo alkoholiui.“

AS BILL SEES IT, p. 109

Laisvė atėjo pas mane tik tada, kai sutikau, jog galiu perduoti savo valią ir savo gyvenimą Aukštesniosios Jėgos, kurią vadinu Dievu, globai. Kai supratau, kad tai, ką išgyvenu, yra gyvenimas, ir kad Dievas padės man įveikti sunkumus ir dar daugiau, į mano gyvenimo chaosą ėmė sunktis ramybė. Nuo tada Jis padėjo man visuose sunkumuose! Kai priimu situacijas tokias, kokios jos yra, o ne kokios norėčiau, kad būtų, aš galiu pradėti augti ir įgauti ramybę ir taiką.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

ketvirtadienis, rugsėjo 18, 2008

WORKING ON SOBRIETY

Ninety meetings in ninety days. It makes sense when we first dry out and come clean. Our minds are still in a haze, and we need extra support and extra meetings in the beginning. Making the effort to go ninety meetings in the first ninety days gives insurance that we won’t trip our minds up in this haze.
It took a lot of work and effort to get where we were at. Similarly, it will take a lot of work and effort to stay clean and sober now. Am I working hard on my sobriety?
Lord, may I channel as much energy into staying clean and sober as I used to put into getting stoned.
I will work on my sobriety today in the following ways:

God help me to stay clean and sober today!

Day by Day

Daily Meditations for Young Adults

trečiadienis, rugsėjo 17, 2008

" NUODUGNIAI IR BE BAIMĖS"

Mano atliekama savianalizė ne kartą ydinga būna. Tai ne su tais žmonėmis savo trūkumais dalijuosi; tai jiems jų pačių trūkumus išpažįstu, tik ne savo; tai užuot savo trūkumus išpažinęs, verkšlendamas skundžiuosi gyvenimo aplinkybėmis bei vargais.
<<<<<>>>>>
Kada anoniminiai alkoholikai siūlo drąsiai įvertinti savo dorovines savybes, kiekvienam naujokui tikriausiai atrodo, kad iš jo daugiau reikalaujama negu įmanoma. Vos tik pabando pažvelgti į savo vidų, jam Puikybė kaskart pasako: „Tau nereikia šito daryti", o Baimė šnabžda: „Nedrįsk į tą pusę žiūrėti!“

Tačiau šiuo atveju puikybė ir baimė viso labo tėra daržo baidyklės. Kai kartą tvirtai pasiryšime pažvelgti į savąjį „aš“ ir prisiversime tai padaryti atsakingai, pasijusime taip, lyg ryški šviesa būtų įsižiebusi ūkanoje. Jeigu būsime pakartotinai atkaklūs, mumyse atsiras ligi tol nepatirtas pasitikėjimas, o palengvėjimo jausmas, kad pagaliau išdrįsome sau į akis pažiūrėti, - tiesiog neapsakomas.


KAIP TAI MATPO BILAS psl. 261

pirmadienis, rugsėjo 15, 2008

NAUJAS GYVENIMAS

„Taip, pakaitalas yra, ir net daug daugiau. Tai – Anoniminių Alkoholikų draugystė...Jūsų gyvenimas įgis prasmę.“

Anoniminiai alkoholikai, psl. 128

Gyvenimas be alkoholio yra geresnis. A. A. ir Aukštesniosios jėgos buvimas palaiko mane blaiviu, bet Dievo malonė daro dar daugiau – ji įneša į mano gyvenimą tarnavimą. Susipažindamas su A. A. programa moko mane naujo ir geresnio supratimo, kas yra Anoniminiai Alkoholikai ir ką jie veikia, bet svarbiausia, jis moko mane parodyti, kas esu: alkoholikas, kuriam nuolat reikia A. A. programos patyrimo, kad galėčiau gyventi Aukštesniosios Jėgos suteiktą man gyvenimą.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI Tai vienų A. A. narių apmąstymų knyga kitiems A. A. nariams

penktadienis, rugsėjo 12, 2008

AŠ ESU ATSAKINGAS

„Būti pasiruošusiam imti visą atsakomybę už savo praeities poelgius ir kartu jaustis atsakingam už kitų žmonių gerovę yra Devintojo žingsnio esmė.“

DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, psl. 85

Sveikdamas ir padedamas A.A., supratau, kad labiausiai bijau laisvės.. Tai kyla iš mano polinkio vengti imtis bet kokios atsakomybės; aš neigiu, ignoruoju, kaltinu, vengiu. Ir paskui vieną dieną aš žiūriu, sutinku, priimu. Laisvė, gijimas ir sveikimas, kuriuos aš patiriu, yra žiūrėjime, sutikime ir priėmime. Aš mokausi sakyti: „Taip, aš atsakingas.“ Tada, kai galiu tarti šiuos žodžius sąžiningai ir nuoširdžiai, esu laisvas.

ketvirtadienis, rugsėjo 11, 2008

Teisingo gyvenimo atpildas

Koks nuostabus jausmas, jog nebūtina mums ypatingai pasižymėti tarp draugų, kad jaustumės naudingi ir iš tiesų laimingi. Negalime visi būti įžymūs veikėjai, mes to ir nenorime.

Maloniai suteikta paslauga; sąžiningai atliekamos pareigos; rūpesčiai, kuriuos nuolankiai priimame; sunkumai, kuriuos su Dievo pagalba įveikiame; supratimas, kad tiek namuose, tiek pasaulyje mus vienija bendras tikslas; suvokimas, kad Kūrėjui kiekvienas žmogus reikšmingas; įsitikinimas, kad nesavanaudiška meilė visados būna atlyginta; tikrumas, kad nesame atskirti nuo pasaulio, kad nebegyvename savo pačių pasistatytose vienutėse; žinojimas, kad Dievo santvarkoje nesame netikšos, bet turime kiekvienas savo vietą, - visa tai yra tiesioginio gyvenimo atpildas, ir jo nepakeis joks dirbtinis iškilmingumas, jokie kad ir didžiausi – turtai.

DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, p. 122

pirmadienis, balandžio 28, 2008

DU „STEBUKLINGI KRITERIJAI“

„Visas vystymasis A.A. Draugijoje gali būti apibudintas viso labo dviem žodžiais: nuolankumas ir atsakingumas. Visas mūsų dvasinis vystymasis gali būti tiksliai išmatuotas pagal prisirišimo prie šių kriterijų laipsnį.“

AS BILL SEES IT, psl. 271

Pažinimas ir pagarba kitų žmonių pažiūroms, manieroms bei prioritetams, taip pat susitaikymas su tuom, kad galiu būti neteisus, rodo man nuolankumo kelią. A.A. principų praktikavimas visoje mano veikloje rodo, kad turiu būti atsakingas. Pagarba šiems nurodymams suteikia tikėjimą Ketvirtąja Tradicija, o ir kitomis Draugijos Tradicijomis. A.A. išvystė gyvenimo, pilno teisingų motyvacijų, labai priimtinų principų ir etikos vertybių filosofiją, išplėtė gyvenimo, kurį galima sukurti atsisakius alkoholikui šiuos nurodymus, turiu tik melstis ir rūpintis savo draugu, lyg jis būtų mano brolis.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI, Tai vienų A.A. narių apmąstymų knyga kitiems A.A. nariams

penktadienis, vasario 08, 2008

ĮTIKINĖJANT „MISTERĮ SLAPUKĄ“

„Net ir tada, kai mes prasibrausime, ramybė ir džiaugsmas mus vis dar apeis. Tai yra patyrę daugelis A. A. senbuvių. Tai velnioniška vieta pačia tikriausia to žodžio prasme. Kaip gali mūsų pasąmonė, kuria vis dar srūva daugelis mūsų baimių, prievartų ir neadekvačių siekimų, būti priderinta prie to, kuo mes tikrai tikime, ką žinome ir ko norime! Kaip įtikinti mūsų surambėjusį, įniršusį ir pasislėpusį „misterį Slapuką“? Tai tampa pagrindiniu mūsų uždaviniu.“

THE BEST OF BILL, psl. 42-43

Reguliarus susirinkimų lankymas, patarnavimas ir pagalba kitiems – daugelio išbandymas ir pripažintas sėkmingu būdas. Kai tik nukrypstu nuo šių pagrindinių principų, atsinaujina mano senieji įpročiai, ir grįžta senasis mano „aš“ su visomis savo baimėmis ir visais trūkumais. Kiekvieno A. A. nario pagrindinis tikslas yra nuolatinė blaivybė, pasiekta per Vieną Dieną tam kartui.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI
Tai vienų A. A. narių apmąstymų knyga kitiems A. A. nariams

ketvirtadienis, sausio 31, 2008

SVARBIAUSIA – MŪSŲ VISŲ GEROVĖ


Vilniaus A. A. grupei ŠVIESA 9m.

2008m. Vasario 9 d. Vilniaus A. A. grupė ŠVIESA kviečia į 9 m. gimtadienio paminėjimą.
Pradžia 12 val.
Al-Anono susirinkimas 14.30 val.

Adresas: Levo Karsavino mokykla, Justiniškių g. 43.
Informacija: 8-654 35646, 8-654 01812, dainava@info.lt

„Anoniminių alkoholikų vienybė – didžiausias mūsų Bendrijos turtas... Jei nebūsime vieningi, A. A. išnyks.“

DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, psl. 127

Mūsų Tradicijos yra pagrindiniai dalykai savo vertės kėlimo procese, taip svarbiame siekiant blaivybės ir ją išlaikant. Pirmoji Tradicija man primena, kad negalima pernelyg anksti pradėti džiaugtis savo pasveikimu. Bendros mūsų gerovės iškėlimas į pirmąją vietą primena, kad nemėginčiau tapti gydančiuoju šioje programoje; aš vis dar esu vienas iš ligonių. Besitraukiantys iš mūsų atminties vyresnieji pastatė šią palatą. Jei ne ji, abejoju, ar būčiau dar gyvas. Be grupės pagalbos pasveiktų nedaugelis alkoholikų.
Aktyvus vaidmuo slopinant troškulį leidžia man išsivaduoti nuo poreikio dominuoti ir būti pripažintam. Abu šie dalykai suvaidino svarbų vaidmenį tampant man aktyviu alkoholiku. Atsisakydamas savo norų grupės labui, prisidedu prie A. A. vieningumo, kas yra svarbiausia visų pasveikimui. Tai man padeda atminti, kad visuma yra stipresnė nei visų jos dalelių suma.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI




trečiadienis, sausio 30, 2008

LAISVĖ NUO ... LAISVĖ Į ...

„Mes pažinsime naują laisvę...“

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 72

Man laisvė yra nuo kažko ir laisvė į kažką. Pirmoji laisvė, kuria aš naudojuosi, yra laisvė nuo vergavimo alkoholiui. Koks pasitenkinimas! Tada pradedu patirti laisvę nuo baimės – žmonių, ekonominio pažeidžiamumo, suėmimo, nesėkmės, atstūmimo baimės. Tada pradedu džiaugtis laisve į – laisvę šiandien pasirinkti blaivybę, laisvę būti savimi, laisvę reikšti savo nuomonę, patirti dvasios ramybę, mylėti ir būti mylimu, ir laisvę augti dvasiškai. Bet kaip man pasiekti šių laisvių? Didžioji knyga aiškiai sako, kad, dar nepasiekęs pusiaukelės taikymosi kelyje, jau turiu pradėti pažinti „naują“ laisvę; ne senąją norų tenkinimo laisvę, nesiskaitant su kitais žmonėmis, bet naująją laisvę, leidžiančią įvykti tam, kas žadėta mano gyvenimui. Koks džiaugsmas būti laisvu!

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

antradienis, sausio 29, 2008

PASIDALIJIMO DŽIAUGSMAS

„Jūsų gyvenimas įgaus naują prasmę. Jūs galėsite matyti, kaip žmonės išsitiesina ir kaip jie padeda kitiems. Nereikia atsisakyti galimybės su draugais dalytis patirtimi, ir mes žinome, jog jūs neatsisakysite. Dažnas bendravimas su naujokais ir vienų su kitais – tai šviesiausi mūsų gyvenimo momentai.“

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 77

Žinojimas, kad kiekvienas naujai atėjęs žmogus, su kuriuo aš dalinuosi savo patyrimais, šioje Bendrijoje turi galimybę patirti man jau pažįstamą pasitenkinimą, pripildo mane džiaugsmo ir dėkingumo. Žinau, kad priešakyje jų laukia visi A. A. programoje aprašyti dalykai (kaip laikė ir manęs), jei tik jie suvoks šią galimybę ir pilnai pripažins tą programą.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

pirmadienis, sausio 28, 2008

PRAEITIES TURTAS

„Progai atsiradus, reikėtų savo klaidas, kad ir kokios sielvartingos jos bebūtų, ištraukti iš slėptuvių ir parodyti jas kitiems. Turite suprasti, kad mūsų tamsi praeitis Dievo rankose tampa didžiausiu turtu – gyvenimo ir laimės ratu. Taip jūs galite kitus išgelbėti nuo mirties ir vargo.“

ANONIMINIAI ALKOHOLIKAI, psl. 109

Suvokti, kad visi tie atrodantys bergždžiai praleisti metai nepraėjo veltui, man yra didelis dalykas. Labiausiai žeminantys ir gniuždantys patyrimai virsta galingiausiais įrankiais padedant sveikti kitiems. Pažindamas gėdos ir nusivylimo gelmes, galiu ištiesti mylinčią ir užjaučiančią ranką; ir aš žinau, kad Dievo malonė man yra pasiekiama.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI

penktadienis, sausio 25, 2008

KO MUMS REIKIA – TAI VIENAM KITO

„A. A. iš tiesų kiekvienam girtuokliui sako: tu būsi A. A. narys, jei pats tai pareiški.“

DVYLIKA ŽINGSNIŲ IR DVYLIKA TRADICIJŲ, psl. 137

Kol nepasvarsčiau Trečiosios Tradicijos, ištisus metus galvojau, kad tai aktualu tik naujai atėjusiems. Tai buvo užtikrinimas, kad niekas jų negali pašalinti iš A. A. Šiandien vis dar nebejaučiu dėkingumo už dvasios tobulėjimą, suteiktą šios Tradicijos. Aš nebeieškau žmonių, akivaizdžiai kitikių, nei aš pats. Trečioji Tradicija, sutelkdama dėmesį į tai, ką su kitais tiriu bendro, paskatino mane suprasti ir padėti bet kuriam alkoholikui taip, kaip ir jie padėjo man. Ras, ateistė, parodė man aukštesnio lygio etikos ir garbės suvokimą, Kostas, kitos rasės žmogus, išmokė mane kantrybės; Vilius, pederastas, pavyzdžio pagalba išmokė mane tikro gailestingumo; jaunoji Greta sako, kad tai, jog aš trisdešimt metų blaivas vaikštau į susirinkimus, ten pat atvedu ir ją. Trečioji Tradicija užtikrina, kad gautume tai, ko mums reikia – vienas kitą.

KASDIENINIAI APMĄSTYMAI